SPORT

Interi po punon në afatin kalimtar: Sensi drejt Samdorias, Vecino mund të përfundojë te Lazio, refuzohet Kurzawa

Mesfushori i Interit, Stefano Sensi do t’i nënshtrohet testeve mjekësore të Sampdorias sot, ndërsa Nerazzurrët kanë refuzuar mundësinë për të huazuar Layvin Kurzawa nga PSG.

Sonte, Nerazzurrët do të luajnë në Kupën e Italisë kundër Empolit, por drejtuesit e klubit janë të zënë me negociata.

Stefano Sensi është vendosur t’i bashkohet Sampdorias në një marrëveshje huazimi deri në fund të sezoni.

Matias Vecino gjithashtu mund të largohet nga San Siro në janar, ku ish-trajneri i tij Maurizio Sarri do ta priste me krahë hapur te Lazio.

Megjithatë, Alfredo Pedullà raporton se Biancocelestët nuk mund ta përballojë uruguaianin pa shitur më parë një lojtar dhe mund të presë deri në fund të sezonit për të nënshkruar si lojtar i lirë.

Nerazzurrët kanë refuzuar gjithashtu mundësinë për të marrë Layvin Kurzawa në huazim nga PSG.

Mbrojtësi francez është në treg, por gjigantët e Serisë A nuk janë të interesuar të sigurojnë shërbimet e tij në janar.

Shfaq më shumë
Back to top button
escort mersin - izmir escort