Ibrahimovic duke pirë puro, lotët e Leaos: Momentet më të mira nga festimet për titull të Milanit

Zlatan Ibrahimovic dhe Tiemoue Bakayoko u panë duke pirë puro gjatë festimeve të titullit të Milanit, ndërsa Rafael Leao nuk mundi t’i ndalte lotët pasi kuqezinjtë fituan Scudetton e tyre të parë në 11 vjet.

Milani fitoi 3-0 kundër Sassuolos sot, duke ngritur titullin e 19-të të Serie A në histori, i pari në 11 vjet. Ibrahimovic ishte pjesë e ekipit herën e fundit që Rossonerët kishin fituar titullin nën drejtimin e Max Allegrit dhe rikthimi i tij në klub në janar 2020 ishte disi thelbësor për të ndihmuar klubin të kthehej në rrugët e fitoreve.

Suedezi nuk e ka përjashtuar mundësinë e vazhdimit të karrierës së tij si lojtar edhe për një sezon dhe është parë duke pirë një puro përpara se Milani të ngrinte trofeun në stadiumin Mapei.

Theo Hernandez spërkati me shampanjë trajnerin Stefano Pioli, të cilit pak minuta më vonë iu vodh medalja e fituesit pas çmimit.

Samu Castillejo ndërpreu konferencën për shtyp të Theo Hernandez pas ndeshjes me DAZN për të nënshkruar ‘Campeones, Campeones’ dhe të njëjtën gjë bëri Davide Calabria me Sandro Tonalin. 

Go to TOP