Horoskopi 14 shkurt, parashikimi i yjeve këtë Shën Valentin

Dashi
Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill
Të mërkurën fol vetëm nëse është e nevojshme. Kur mendon se ke të drejtë dhe kur mendon se ke forcën për të thënë gjëra, e bën me nxitim, shmange. Lajme të mundshme në punë por rezultojnë të nxehta. Me kalimin e kohës ia vlen të kalosh valën.

Demi
Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj
Të mërkurën duke filluar nga Marsi hyn në shenjën tuaj duke dhënë një aluzion të parë fuqie që do të jetë edhe më e dobishme për të gjitha projektet që keni në mendje në muajt e ardhshëm. Në këto orë favorizohen takimet dhe marrëdhëniet në përgjithësi.

Binjakët
Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor
Të mërkurën për ju ky nuk është një muaj ideal për dashuri të reja. Mbetet një qiell shumë i qetë për ata që tashmë kanë një histori, e cila megjithatë nuk ngjall më shumë emocione.

Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik
Të mërkurën në orët në vijim disa situata pune dhe jopune do të forcohen. Më pas nga data 10 mars, Urani do të bëhet sërish i favorshëm dhe do të vijnë më të mirat. Është e qartë se para kësaj diçka duhet të sqarohet në dashuri, por edhe Afërdita në kundërshtim mund të frenojë dëshirën për të folur dhe për të sqaruar çështje të ndryshme.

Luani
Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht
Të mërkurën është një periudhë fuqie falë Hënës që do të jetë në shenjë. Projektet tuaja janë mjaft të rëndësishme, por disa mund të mos bien dakord më çdo gjë.

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator
Të mërkurën sa më tej të shkojmë në këtë 2024, aq më shumë siguri do të keni derisa të realizoni një ideal të madh ose një ëndërr të vogël deri në fund të vitit. Komplikacionet e janarit duken të kapërcyer pjesërisht. Ka ende disa probleme të vogla fizike për të kapërcyer.

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor
Të mërkurën shumë shpesh ju keni ndjesinë e qartë të luftimit në një mjedis njerëzish që janë jo vetëm të pasaktë, por edhe të paqartë. Keni një dukshmëri të caktuar por mund të akuzoheni edhe për diçka që as e keni bërë dhe as nuk e keni menduar. Debatet në dashuri duhen shmangur.

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor
Të mërkurën puna nuk ju mjafton në jetë, gjithashtu dashuria është shumë e rëndësishme dhe takimet e kësaj periudhe janë interesante. Kjo ditë ndihmon për të rikuperuar pak qetësinë e brendshme. Ju pret një e ardhme më e mirë.

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor
Të mërkurën me këta yje mund të vendosni vërtet se çfarë të bëni. Ju sigurisht nuk jeni njerëz që i vendosni vetes kufij, që ndaloni sepse besojnë se nuk janë në nivelin e duhur, se nuk janë mjaftueshëm të rritur, se nuk kanë më besim. Një projekt i ri më në fund mund të fillojë.

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar
Të mërkurën do të përjetoni një javë plot diskutime. Mundohuni të bëni diçka ndryshe, mos u lodhni dhe shmangni komplikimet. Në këtë ditë reflektoni mirë se cilat janë kushtet edhe në planin sentimental.

Ujori
Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt
Të mërkurën miqësitë e lindura së fundmi nuk duhen hedhur poshtë, marrëdhëniet që po bëhen sërish të rëndësishme këto ditë nuk duhet të merren lehtë. Ajo që ka lindur tani do të zhvillohet nga marsi.

Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars
Të mërkurën çdo ndjenjë duhet të shprehet lirshëm. Yjet janë në anën tuaj me një Venus të favorshëm, ndërsa zemrat e vetmuara do të fillojnë të shikojnë përreth. Jupiteri disonant ju këshillon të qëndroni të qetë.

Go to TOP