Holanda dhe Anglia – formacionet zyrtare

Holanda dhe Anglia do të përcaktojnë sonte (10 korrik) finalistin e dytë në Euro 2024, aty ku i pret Spanja që eliminoi Francën.

Ndeshja që fillon në ora 21:00, do të luhet në stadiumin “Signal Iduna Park”.

Anglia cilësohet si favorite për shkak të ekipit më cilësor, por që në këtë turne ka zhgënjyer deri më tani me paraqitje.

Në anën tjetër, Tulipanët kanë mahnitur me lojën e tyre, sidomos ndaj Turqisë kur realizuan rikthimin sensacional, 2-1.

Formacionet zyrtare:

Holanda: Verbruggen; Dumfries, De Vrij, Van Dijk, Ake; Schouten, Reijnders; Malen, Simons, Gakpo; Depay.

Anglia: Pickford; Walker, Stones, Guehi, Trippier; Rice, Mainoo; Saka, Bellingham, Foden; Kane. 

Go to TOP