Driver Booster - Download Free for Windows 11, 10, 8, 7

Driver Booster: Free updater for Windows 11/10. Renew drivers for graphics, USB, audio, screen, network, printer, and mouse efficiently.!
Get it now for FREE !

Driver Booster Driver Booster Download

Google do të bllokohet në vendet e pushtuara të Ukrainës, Donetsk dhe Luhansk

Google do të bllokohet në rajonet e okupuara të Ukrainës, Donetsk dhe Luhansk, pasi autoritetet pro-ruse atje akuzuan gjigantin e teknologjisë amerikane për promovimin e “terrorizmit dhe dhunës kundër të gjithë rusëve”.

“Propaganda çnjerëzore e Ukrainës dhe e Perëndimit ka kaluar prej kohësh të gjithë kufijtë. Ekziston një persekutim i vërtetë i rusëve, imponim i gënjeshtrave dhe dezinformatave”, tha Denis Pushilin, kreu i Republikës së vetëshpallur Popullore të Donetsk (DPR).

Ai akuzoi Google-n se ishte në ballë të kësaj përpjekjeje, duke thënë se “haptas, me urdhër të menaxherëve nga qeveria amerikane, promovon terrorizmin dhe dhunën kundër të gjithë rusëve, dhe veçanërisht popullatës së Donbasit”.

“Kjo është ajo që ata bëjnë në çdo shoqëri me kriminelët: ata janë të izoluar nga njerëzit e tjerë. Nëse Google ndalon së ndjekuri politikën e saj kriminale dhe kthehet në rrjedhën kryesore të ligjit, moralit dhe sensit të përbashkët, nuk do të ketë pengesa për punën e saj”, shtoi Pushilin.

DPR dhe Republika Popullore e Luhanskut (LPR) kanë bllokuar më parë Facebook dhe Instagram, të cilat gjithashtu janë kufizuar në Rusi pasi një gjykatë në Moskë shpalli fajtor pronarin e Facebook për “veprimtari ekstremiste”, shkruan Guardian, transmeton Klankosova.tv.

Rusia, Siria dhe Koreja e Veriut janë të vetmet shtete anëtare të OKB-së që njohin republikat e vetëshpallura në Donetsk dhe Luhansk të pushtuara, si autoritete legjitime. DPR dhe LPR u krijuan në vitin 2014 dhe janë shpallur organizata terroriste nga autoritetet ukrainase në Kiev.

Go to TOP