Driver Booster - Download Free for Windows 11, 10, 8, 7

Driver Booster: Free updater for Windows 11/10. Renew drivers for graphics, USB, audio, screen, network, printer, and mouse efficiently.!
Get it now for FREE !

Driver Booster Driver Booster Download

Elita rikthehet me sfidat e javës së gjashtë, spikat dueli Drita-Prishtina

Superliga e Kosovës në futboll, këtë vikend rikthehet me ndeshjet e javës së gjashtë.

Kjo fundjave nis të shtunën pasdite, ku do të përballen Dukagjini dhe Fushë Kosova.

Duele të zjarrta do të luhen të dielën pasdite, ku kryederbi luhet mes dy rivalëve të vjetër, Dritës dhe Prishtinës, sfidë kjo që luhet në Gjilan.

Përballja mes gjilanasve dhe prishtinasve si çdo herë pritet të sjellë ndeshje dramatike jo vetëm për shkak të rivalitetit që ekziston prej vitesh mes këtyre dy skuadrave, por edhe për rëndësinë e pikëve nga ky ballafaqim.

Kampioni i Kosovës, Ballkani para tifozëve të tyre pret Malishevën, derisa joshëse pritet të jetë edhe dueli mes Llapit dhe Gjilanit, kurse, Liria i bën ‘konak’ Feronikelit ’74.

Superliga /Java e Gjashtë

Të shtunën takohen:

Dukagjini-Fushë Kosova

Të dielën takohen:

Llapi-Gjilani

Ballkani-Malisheva

Liria-Feronikeli ‘74

Drita-Prishtina

Të gjitha ndeshjet fillojnë në orën 15:00.

Go to TOP