Dy të vdekur dhe gjashtë të plagosur nga të shtënat në një festë në Memphis

Të paktën dy persona kanë humbur jetën dhe gjashtë të tjerë janë plagosur nga të shtënat në një festë në Memphis, Tenesi, të shtunën, sipas policisë.

“Gjatë hetimeve vijuese, mësuam se ishin gjithsej 8 viktima, me dy prej të cilëve të vdekur në vendngjarje”, tha policia e Memphisit në një deklaratë të përditësuar, duke hapur skedën e re të postuar në X.

Policia kishte thënë më herët se 16 persona u qëlluan.

Një nga të plagosurit mbetet në gjendje kritike për jetën, ndërsa një është liruar, tha policia.

“Kjo ishte një festë në bllok që po bëhej pa leje”, tha policia. Në festën e bllokut morën pjesë rreth 200-300 veta.

Të paktën dy të dyshuar janë duke u kërkuar, tha CBS News.

Go to TOP