Dua Lipa fiton çmimin “Best Pop Act” në BRIT Awards 2024

Dua Lipa fiton çmimin Best Pop Act” në BRIT Awards 2024, duke shënuar një moment historik në karrierë.

Në ceremoninë vezulluese të BRIT Awards 2024 më 2 mars, Dua Lipa fitoi çmimin “Best Pop Act”, duke shënuar një moment historik të rëndësishëm në karrierën e saj të shquar.

Ylli i pop-it tejkaloi konkurrencën e ashpër nga artistë të shquar si Raye dhe Charli XCX, duke mahnitur audiencën me momentin e saj të çmimeve dhe me një performancë magjepsëse hapëse.

Fitorja e Duas është një dëshmi e popullaritetit të saj të palëkundur dhe frymës novatore që ajo sjell në skenën e muzikës pop.

Viti 2024 ka qenë një vit flamuri për Dua Lipën, i theksuar nga kënga e saj në krye të listës “Dance the Night” nga kolona zanore “Barbie” dhe pritjet rreth albumit të saj të ardhshëm në studio.

Performanca e saj e ‘Training Season’, një këngë nga albumi i ardhshëm, dha një ton elektrizues për mbrëmjen.

Në fjalën e saj të pranimit, Dua shprehu mirënjohjen e përzemërt për fansat e saj, duke ia atribuar suksesin e saj mbështetjes dhe optimizmit të tyre të pamëshirshëm.

Ajo gjithashtu falënderoi ekipin dhe familjen e saj të përkushtuar, duke theksuar përpjekjet kolektive pas arritjeve të saj solo.

Go to TOP