Đokoviću olimpijsko zlato ostaje nedosanjani san, Zverev ga izbacio i ušao u finale

Novak Đoković ni ove godine neće osvojiti olimpijsko zlato nakon što je danas u polufinalu u Tokiju izgubio nakon preokreta od Alexandera Zvereva rezultatom 2:1 u setovima.

Najbolji teniser svijeta je tako ostao bez prilike da osvoji olimpijsko zlato, jedino što mu nedostaje u bogatoj karijeri. Također, propustio je priliku da osvoji Zlatni Slam – sva četiri Grand Slam turnira i Olimpijske igre u jednoj godini.

Đoković je odlično odigrao prvi set, u potpunosti je dominirao, napravio dva breaka i za samo 38 minuta rezultat na semaforu je glasio 6:1 za Srbina.

No, u nastavku meča smo vidjeli potpuno suprotan odnos snaga. U preostala dva seta Zverev je napravio pet breakova naspram jednog Đokovićevog te ih je dobio rezultatom 6:3, 6:1 i prošao u finale.

Zverev (ATP 5.) će u finalu igrati protiv Karena Hačanova (ATP 25.), koji je u polufinalu savladao Pabla Carreno-Bustu (ATP 11.) rezultatom 6:3, 6:3.

Đoković će tako u borbi za drugu bronzanu olimpijsku medalju u karijeri (osvojio je već 2008. u Pekingu) igrati protiv Carreno-Buste, dok će Zverev i Hačanov igrati za zlato.

Meč za bronzu je u subotu u 5:00 sati, a finale u nedjelju u 9:00 sati.