Driver Booster - Download Free for Windows 11, 10, 8, 7

Driver Booster: Free updater for Windows 11/10. Renew drivers for graphics, USB, audio, screen, network, printer, and mouse efficiently.!
Get it now for FREE !

Driver Booster Driver Booster Download

Detaje nga aksioni kundër fajdeve: Bastisje në disa lokacione, flet prokurori

Gazeta Sinjali pak më parë raportoi ekskluzivisht për një aksion të Njësisë së Krimeve të Rënda dhe Prokurorisë Themelore në Ferizaj në rajonin e Prishtinës dhe Podujevës.

Burimet brenda Prokurorisë kanë bërë me dije se aksioni po kryhet në disa lokacione dhe cak i bastisjes janë disa shtëpi dhe objekte përcjellëse të personave që dyshohen për veprën penale të fajdesë dhe identifikimin e sekuestrimin e provave materiale që do të përdoren në procedurën e mëvonshme kundër tyre.

Sipas burimeve, bastisja e sotme është në vazhdën e aksioneve të mëhershme që kanë rezultuar nga rasti i njohur si ‘Brezovica’, mirëpo nuk lidhet me Brezovicën.

Media ka kontaktuar edhe me prokurorin e rastit, Rasim Maloku, por i njëjti ka refuzuar që të japë detaje.

Veç jam pak nxanë., ma vonë qetash dalim me një komunikatë se e di që ka diçka, po veç ta konfirmojmë edhe niherë ma mirë. Dalim me komunikatë për media qetash”…, tha shkurtimisht Maloku.

Sinjali mëson se deri më tani disa persona të dyshuar kanë rënë në prangat e Policisë, teksa aksioni po vazhdon ende.

Go to TOP