CR7, golashënuesi i parë më i mirë në katër vende të ndryshme

Me dygolëshin e shënuar në ndeshjen e fundit(Al Nassr-Al Ittihad 4-2), Cristiano Ronaldo ka regjistruar dy rekorde të tjera, të cilat i shtohen atyre të arritura tashmë gjatë një karriere shumë të gjatë dhe të suksesshme.

Në fakt, portugezi arriti 35 gola në 31 paraqitje, duke tejkaluar rekordin historik të Pro Ligës Saudite që daton në 2018/19 kur marokeni Abderrazak Hamdallah ndaloi në 34 gola.

Por jo vetëm kaq. Sipas faqes zyrtare të klubit saudit, CR7 është gjithashtu lojtari i parë që fiton titullin e golashënuesit më të mirë në katër kampionate të ndryshme (Premier League, LaLiga, Serie A dhe Saudi Pro League).

Go to TOP