Bayern Munich i vazhdon kontratën mesfushorit të ri

Bayern Munich ka konfirmuar vazhdimin e kontratës me mesfushorin gjerman, Aleksandar Pavlovic, deri në vitin 2029.

Ky lajm vjen pas një sezoni të suksesshëm për të riun, i cili bëri debutimin e tij në ekipin e parë të Bayern këtë vit, duke luajtur nëntëmbëdhjetë ndeshje në ligë dhe duke shënuar dy gola.

Drejtori sportiv i Bayern Munich, Max Eberl, ka shprehur kënaqësinë e tij për këtë vazhdim kontrate, duke theksuar se Pavlovic është një “shembull se si ta shtyni veten në nivelin më të lartë”. 

Njëzetvjeçari gjithashtu tërhoqi vëmendjen e trajnerit gjerman, Julian Nagelsmann, i cili e përzgjodhi atë në skuadrën prej njëzet e gjashtë lojtarësh për Euro 2024. Megjithatë, për shkak të disa problemeve shëndetësore, Pavlovic u detyrua të tërhiqej nga skuadra, duke u zëvendësuar nga mesfushori Emre Can.

Go to TOP