Barcelona mposht Celta Vigon, Aubameyang dhe Depay shënojnë golat

Barcelona ka arritur të mposht Celta Vigon me rezultat 3-1 në kuadër të javës së 36-të në La Liga.

Dy skuadrat zhvilluan një ndeshje shumë të mirë, ku nuk munguan rastet dhe golat.

Që në start rrezikoi Iago Aspas, por goditja e tij u prit nga Ter Stegen.

Goli i parë në ndeshje erdhi në minutën e 30-të, kur Ousmane Dembele asistoi te Memphis Depay që shënoi për 1-0.

Në minutën e 41-të erdhi edhe goli i dytë në ndeshje, kur Pierre Emerick Aubameyang shënoi për 2-0.

Edhe pjesa e dytë nisi me ritëm të lartë, kur në start u shënuan dy gola.

Dembele sërish në rolin e asistuesit gjeti Aubameyangun që shënoi për 3-0 në minutën e 49-të.

Celta Vigo u kthye në lojë menjëherë pas një minute, kur Iago Aspas shënoi për 3-1.

Mysafirët mbetën me 10 lojtarë, kur Jeison Murillo u ndëshkua me karton të kuq direkt.

Deri në fund edhe pse kishte raste, golat më nuk pat, duke bërë që Barcelona të merret fitoren e tretë me radhë.

Barcelona tani ka 72 pikë dhe mban vendin e dytë, ndërsa Celta mbetet e 11-ta me 43 pikë. 

Go to TOP