Barcelona e bën baltë, Granada i ‘vjedh’ fitoren në minutat e fundit

Lojtarët e Granadës dhe Barcelonës u ndalën në barazim 1-1 në ndeshjen e javës së 20-të të La Ligës spanjolle dhe katalanasit i humbën tri pikët në minutën e fundit të ndeshjes.

Ishte një ndeshje e vështirë dhe bluagranët kaluan në avantazh me golin Luc de Jong në minutën e 57-të. Dani Alves dhuroi njw top të mrekullueshëm nga e djathta dhe holandezi bëri sërish golashënuesin ashtu si ndaj Majorkës.

Ishte debutimi i kthimit të Alves në La Liga për Barçën, pasi kishte luajtur më parë në Kupë kundër Linares në mesjavë.

Po ashtu, De Jong, i cili praktikisht u fshi dhe në listën e transferimeve vetëm shtatë ditë më parë, papritur u promovua në sulmuesin kryesor të Barcelonës dhe do të jetë interesante të shihet nëse ai do të qëndrojë në skuadrën e Xavi.

Barcelona mbeti me një lojtar më pak në minutën e 80-të pas përjashtimit të Gavi-t për shkak të kartonit të dytë të verdhë dhe Granada barazoi në minutën e 89-të kur Antonio Puertas ia doli më së miri të shënonte pas një goditje këndi për finalen 1-1.

Barcelona do të presë Alaves në ndeshjen e radhës, ndërsa Granada do të jetë mysafire e Getafes.