Ambasadorja izraelite uron Krishtlindjen: Ju uroj paqe dhe lumturi

Sonte besimtarët katolikë anekënd botës, nisin kremtën e Krishtlindjes. Me këtë rast, ambasadorja e Izraelit, Tamara Ziv, i ka uruar besimtarët e krishterë në Kosovë për këtë festë.

“Ju uroj juve dhe familjeve tuaja paqe, shëndet, lumturi e begati”, thuhet në urimin e saj.

Në mesnatë në katedralen Shën “Nënë Tereza”, mbahet mesha qëndrote e Kërshëndellave.

Kjo meshë do të udhëhiqet nga Imzot Dodë Gjergji.

Ai me këtë rast do të jap edhe mesazhin për festën më të madhe katolike.

Go to TOP