Ambasadorja e Izraelit uron besimtarët që festojnë Pashkët sipas kalendarit Julian

Shkëlqesia e Saj znj. Tamar Ziv, Ambasadore e Shtetit të Izraelit në Republikën e Kosovës, ka uruar besimtarët që festojnë Pashkët sipas kalendarit Julian.

“Happy Easter, Chag Pesach Sameach, Gëzuar Pashkët, Srećan Uskrs të gjithë miqve që po festojnë në Izrael, Kosovë dhe në mbarë botën sipas kalendarit Julian!”, ka shkruar ambasadorja Ziv në urimin e saj në platformën “X”. /Kosova.info/

Go to TOP