Alberto të Al-Duhail për 11 milionë euro

Futbollisti Luis Alberto karrierën do ta vazhdojë në Arabinë Saudite.

Lazio e ka pranuar ofertën e skuadrës arabe për Alberto-n.

Lojtari prej kohësh ishte i lidhur me largimin nga ‘lacialët’ dhe tashmë edhe zyrtarisht Alberto do të jetë pjesë e futbollit saudite, duke ndjekur rrugën e disa superlojtarëve evropiane që po bëjnë karrierë në Arabinë Saudite.

Transferimi i Alberto-s tek Al-Duhail kap shifrën 11 milionë euro.

“Lazio e shitur Luis Alberton tek Al-Duhail për 11 milionë euro, plus 1 milion bonuse”, shkruajnë mediet italiane. 

Go to TOP