A do të mungojë Robert Lewandowski në Euro 2024?

Robert Lewandowski u detyrua të largohej nga fusha gjatë një miqësore kundër Turqisë vetëm disa ditë para ndeshjes hapëse të Polonisë në Euro 2024.

Sulmuesi veteran çaloi nga fusha vetëm pas gjysmë ore gjatë fitores 2-1 të Polonisë ndaj Turqisë në një miqësore ndërkombëtare në Varshavë të hënën.

Lëndimi i kapitenit të Polonisë është një goditje e madhe për ekipin që nis udhëtimin e tyre në Euro 2024 kundër Holandës në më pak se një javë, shkruan Goal.com.

Megjithatë, sipas gazetarit të TVP Sport, Mateusz Borek (përmes Super Express Sport), lëndimi i yllit të Barcelonës nuk duhet të jetë një çështje shqetësuese pasi ai ndjeu tension të lehtë të muskujve dhe vendosi të largohej nga fusha si masë paraprake.

Go to TOP