SPORT

Zanetti: Messi nuk ishte asnjëherë afër Interit

Zëvendëspresidenti i Interit, Javier Zanetti, zbulon se Lionel Messi nuk ishte “asnjëherë afër” bashkimit me Nerazzurrët.

Legjenda e Nerazzurrëve foli për ESPN dhe u pyet për thashethemet që lidhnin Messin me “San Siron” përpara se argjentinasi të vendoste të bashkohej me Paris Saint-Germain gjatë verës.

“A ishte afër? Jo, kurrë. E vërteta është se ne kurrë nuk kemi qenë afër nënshkrimit të tij”.

“Pas pandemisë, klubi ishte në një situatë të komplikuar nga pikëpamja ekonomike. Për më tepër, askush nuk mendoi se Leo mund të largohej vërtet nga Barcelona, ​​ishte një surprizë për të gjithë”.

“Jam i lumtur për të, e takova së fundmi në Paris dhe e përqafova. Ai e donte këtë moment më shumë se kushdo tjetër dhe e meritonte”, ka thënë Zanetti

Shfaq më shumë
//dopansearor.com/4/3473483