Tifozët e Barcelonës e fyejnë rëndë Dembelen

Situata e Ousmane Dembeles te Barcelona mund të jetë e komplikuar nga tani deri në fund të sezonit.

Pas prishjes së negociatave për rinovimin e tij, francezi qëndron deri më 30 qershor në pritje për të zbuluar se çfarë roli ka në mendje Xavi për të.

Ajo që është e qartë është se planet e trajnerit mund të shkojnë nga njëra anë, por ato të tifozëve nga ana tjetër.

Klubi ka frikë se loja në shtëpi do të bëhet ferr për francezin dhe duke gjykuar nga ajo që u kap nga kamerat e “Deportes Cuatro” mëngjesin e kësaj të shtune, skena të pakëndshme dhe të qortueshme mund të përsëriten nga tani deri në fund të sezonit.

Media e lartpërmendur mëngjesin e kësaj të shtune shfaqi atë se si disa tifozë nuk e respektuan lojtarin, duke e quajtur atë mercenar kur ai hyri në Ciutat Esportiva me makinën e tij para se të fillonte stërvitjen e mëngjesit.

Go to TOP