Driver Booster - Download Free for Windows 11, 10, 8, 7

Driver Booster: Free updater for Windows 11/10. Renew drivers for graphics, USB, audio, screen, network, printer, and mouse efficiently.!
Get it now for FREE !

Driver Booster Driver Booster Download

Mbappe: Një opsion për t’u bërë sulmuesi i ardhshëm i Real Madridit

Në muajt e fundit, tifozët dhe drejtuesit e Real Madridit kanë ëndërruar të kenë Erling Haaland dhe Kylian Mbappe në të njëjtën skuadër.

Ata u përpoqën të joshin norvegjezin për t’u transferuar në Madrid, por realiteti financiar dhe sportiv i detyroi ata të tërhiqnin interesin e tyre.

Los Blancos kanë nevojë për një sulmues për të mbuluar Karim Benzeman, pasi as Mariano Diaz dhe as Luka Jovic nuk pritet të qëndrojnë në klub përpara sezonit të ardhshëm.

Synimi i Real Madridit është të gjejë një lojtar të ri, të talentuar, i cili mund të bëhet një sulmues elitar në të ardhmen. Ndërkohë, me Benzemën që është titullar i padiskutueshëm, Mbappe mund të luajë edhe si nëntëshe false.

Sulmuesi aktual i Paris Saint-Germain është i vetëdijshëm për qëllimin e Real Madridit dhe ai është i hapur ndaj kësaj ideje.

Megjithatë, kjo nuk do të thotë se Real Madridi nuk po kërkon një lojtar që mund të bëjë diferencën. Ata nuk e shohin si një çështje urgjente, por pasi u zyrtarizua kalimi i Haaland te Manchester City, Los Blancos po përpiqen të kërkojnë një sulmues që do të bëjë diferencën në të ardhmen.

Vinicius Jr, Benzema dhe Rodrygo

Duke shkuar në sezonin e ardhshëm, sulmi i Real Madridit do të përbëhet aktualisht nga Vinicius Junior, Benzema dhe Rodrygo Goes, ndërsa gjithçka tregon se Eden Hazard do të qëndrojë edhe për një tjetër sezon pavarësisht dëmtimeve.

Carlo Ancelotti nuk ka në planet e tij as Marianon dhe as Jovicin dhe mbetet të shihet se çfarë do të ndodhë me Marco Asensio, kontrata e të cilit përfundon më 30 qershor 2023.

As Raul de Tomas dhe as Borja Mayoral nuk pritet të kthehen, pasi Real Madridi nuk do të jetë në nxitim për të nënshkruar me një sulmues nëse Mbappe bashkohet në verë.

Endrick dhe Moukoko

Një nga sulmuesit që ka nxitur interesimin e Real Madridit është braziliani 15-vjeçar Endrick, i cili ka shkëlqyer te të rinjtë e Palmeiras, por ende nuk ka marrë përvojë me ekipin e parë.

Ndërkohë, i riu i Borussia Dortmundit, Youssoufa Moukoko, ka spikatur me shifrat e golave ​​në Gjermani, i cili ka tërhequr interesin e skuadrave të ndryshme evropiane që në moshën 12-vjeçare.

Sa i përket Real Madridit, gjigantët e La Ligas po kërkojnë një sulmues të jashtëzakonshëm që mund të zhvillohet në klub, siç kanë arritur të bëjnë tashmë me Vinicius dhe Rodrygo.

Go to TOP