SPORT

Mbappe dhe Messi nga dy gola, PSG mbyll fazën e grupeve me fitore

PSG ka shënuar fitore ndaj Club Brugge në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve me rezultat 4-1.

Ndeshja nisi shumë mirë për parisienët që shënuan që në startin e saj.

Kylian Mbappe që gjeti rrjetën në minutën e 2-të, pas një topi të kthyer nga portieri.

https://twitter.com/ElForadeportivo/status/1468276193816244224?s=20

Nuk vonoi shumë dhe erdhi edhe goli i dytë personal në minutën e 7-të të takimit.

Francezi mori një pasim nga Angel di Maria për ta kthyer në gol për 2-0

https://twitter.com/ElForadeportivo/status/1468282143700779011?s=20

Nuk vonoi shumë dhe listës së realizatorëve iu shtuan edhe Lionel Messi.

Argjentinasi gjeti rrjetën në minutën e 38-të me një goditje të bukur nga distanca për 3-0.

https://twitter.com/jdjdiidk/status/1468285437533999106?s=20

Ky ishte goli i katërt i Lionel Messit në Ligën e Kampionëve me fanellën e PSG-së.

Pjesa e parë u mbyll me rezultat 3-0 në të mirë të PSG-së.

Club Brugge u mundua ta hapte ndeshjen në pjesën e dytë kur shënoi në minutën e 68-të.

https://twitter.com/ElForadeportivo/status/1468297506396254210?s=20

Mats Rits ishte ai që gjeti rrjetën për 3-1.

Por në minutën e 75-të, PSG fitoi penallti, ku nga pika e bardhë ishte i saktë Messi për 4-1.

https://twitter.com/ElForadeportivo/status/1468299254393413634?s=20

PSG me 11 pikë e ka mbyllur fazën e grupeve në vendin e dytë, duke kaluar tutje një xhiro më parë, ndërsa pozita e parë ishte e rezervuar për Man Cityn. 

Shfaq më shumë