SPORT

120 minuta lojë, Athletic Bilbao fiton trilerin e pesë golave ndaj Barcelonës dhe kalon në çerekfinale

Athletico Biblao ka shënuar fitore ndaj Barcelonës me rezultat 3-2 në kuadër të Kupës së Mbretit, duke kaluar në çerekfinale të kësaj gare.

Ndeshja nisi shumë mirë për baskët që shënuan që në rastin e parë.

Iker Muniain shfrytëzoi në mënyrën më të mirë një asistim të Nico Williams duke shënuar për 1-0.

https://twitter.com/i/status/1484264543022895113

Por gëzimi i vendasve nuk zgjati shumë. Ferran Torres shënoi golin e parë me fanellën e Barcelonës, me një goditje të bukur nga brenda zonës.

https://twitter.com/i/status/1484267951205367812

Vendasit kishin katër raste të tjera të mira në pjesën e parë, por nuk arritën t’i ndryshonin shifrat.

Edhe në pjesën e dytë Bilbao ishte ajo që rrezikonte më shumë.

Vëllezërit Nico dhe Inaki Willams, kishin raste të mira, por që nuk shënuan.

Në minutën e 86-të erdhi goli pas dominimit të Bilbaos, kur Inigo Martinez ishte i saktë për 2-1.

https://twitter.com/i/status/1484289369552818179

Vetëm pasi pranoi golin Barcelona filloi të luajë. Në minutën e tretë të kohës shtesë, Dani Alves ktheu një top në zonë, ndërsa Pedri ishte në vendin e duhur, ku me një goditje të fortë shënoi për 2-2.

https://twitter.com/i/status/1484290932996378627

Më gola në kohën e rregullt nuk kishte dhe ndeshja shkoi në vazhdime.

Edhe në vazhdime skuadrat nuk u ndalën për të kërkuar golin.

Iker Muniain ishte ai që e gjeti golin në kohën shtesë të vazhdimit të parë nga pika e bardhë për 3-2, pasi Jordi Alba luajti me dorë në zonë.

https://twitter.com/i/status/1484296585563410434

Barcelona barazoi shifrat me Torres, por goli u anulua për pozitë jashtë loje.

Athletico Bilbao deri në fund ruajti rezultatin dhe në fund mori fitore për të kaluar në çerekfinale të Kupës së Mbretit.

Shfaq më shumë
Back to top button
escort mersin - izmir escort