Vazhdon gjykimi në Hagë i Thaçit dhe të tjerëve

Sot do të vazhdojë gjykimi në Hagë i ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Jakup Krasniqit dhe Rexhep Selimit.

Këto do të jenë seancat e para gjyqësore ndaj tyre në vitin 2024.

Go to TOP