Ujqërit e Minnesotës e hanë kampionin dhe MVP-në, shkojnë në finale të Konferecës

Minnesota Timberwvoles e ka fituar ndeshjen e shtatë dhe vendimtare të serisë triler të gjysmëfinales së Konferencës Perëndimore në NBA.

Ata fituan në shtëpinë e kampionit aktual, Denver Nuggets, me rezultat 90:98, ndonëse në fillim të çerekut të tretë po humbnim me 20 pikë diferencë.

Jamal Murray dhe Nikola Jokiq shënuan nga 35, respektivisht 34 pikë, te vendësit, por nuk u ndihmuan shumë nga shokët e skuadrës.

Në anën tjetër te mysafirët gjashtë lojtarë patën pikë dyshifrore, udhëhequr nga Ja McDaniuels dhe Karl Anthony-Toëns që shënuan nga 23 pikë secili.

Go to TOP