Udhëheqësi grupit Houthi: Çdo sulm i ShBA-së s’do të kalojë pa përgjigje

Çdo sulm i ShBA-së ndaj grupit Houthi të Jemenit nuk do të kalojë pa përgjigje, tha udhëheqësi i grupit, Abdel-Malik al-Houthi, në një fjalim televiziv.

Ai shtoi se çdo përgjigje e tillë do të ishte më e madhe se ajo e fundit në të cilën dronët dhe raketat e saj shënjestruan një anije amerikane në Detin e Kuq, shkruan Al Jazeera.

Go to TOP