उसके घुटनों पर गर्म milf और मुर्गा बेकार है तो इसके द्वारा drilled doggystyle हो जाता है.https://fmdelbuenayre.com.ar/adult/ Devour.jav और lumorianspit गर्म शरद ऋतु सुबह पूरी तरह से इस तकनीकी गले को तोड़कर पूरी तरह से बचाते हैं.free-tube बालों वाली ट्रिबिंग एशियाई कठिन मुर्गा बाहर बेकार है. मेरे अच्छी तरह से एनिमेटेड चेहरा.sex Tigg गोल - मटोल लिटिल टैट पहली बार फॉक्स Fucks.https://www.wasmeinfo.org/sex-videos/ श्यामला खजाना बिल्ली उसकी बालों वाली किशोर बिल्ली के साथ विशाल मुर्गा सवारी!. बैंग कास्टिंग: डार्क बालों वाली निकोल जेड.adult-videos Vixen अंतिम पर्यटक.https://elfemenino.com.ar/site/ एनडी हॉट वाइफ को लेटेक्स खिलौना खिलौना डिल्डो अपने प्रेमी के सफेद पेटी pantyhose में cumy कबुली निगलने के लिए उसकी बिल्ली dildo.https://pastorwillgraham.com/adult-content/ चित्रित मुर्गा बैकबैक और डबल Handjob दो.websitetube सोलो चित्रा लड़की दानिका नाविक एक आबनूस दोस्त गधे और चेहरे, creampie पर कठिन और गहरी झुकाव. 27340183 Matoona जोड़ी कुंवारी लड़की के queer quocio silvia badmocks lt bbc संकलन ऐ.https://www.arasustudio.com/adult-videos/ सैंडी डी एंजेलो कैच स्टेपसन रॉबी बारिश उसकी माँ के पीछे कुछ है और उसे डिक का एक टुकड़ा पेश किया है.https://lawwallet.in/sex-video/
Kosova.info

Studimi i fundit: Martesat pa seks, “mallkimi” i brezit të para viteve 2000

“Për vitet e para (disa) të martesës sonë ne patëm një jetë seksuale të mrekullueshme, por me kalimin e kohës, asnjëri prej nesh nuk duket të jetë më i interesuar për seksin”.

Ky është një nga komentet e shumta që qarkullojnë në platformën e rrjeteve sociale Reddit, ku pjesëmarrësit thonë se marrëdhënies së tyre i mungon seksi.

Komentet nga njerëzit në marrëdhënie me pak ose aspak seks janë të shumta. “Pse preferon dorën e tij sesa të bëjë seks me mua?” pyet dikush.

Perspektivat për përmirësimin e situatës janë relativisht të zymta. Ndonëse mund të duket mjaft e natyrshme që këto histori të vijnë nga çifte më të moshuar që përpiqen të mbajnë shkëndijën që kishin dekada më parë, shumica janë postuar nga njerëz në të 20-at deri në të 30-at e tyre.

Disa thonë se fëmijët ose martesat e pengojnë jetën e tyre seksuale – të tjerë thonë se bashkëshortët e tyre me “epsh të ulët” shikojnë pornografi pafund, por nuk ndizen prej tyre.

Lista e ankesave vazhdon me komentet e millennials që zbulojnë detaje për “dhomat e gjumit të vdekur” të tyre.

Edhe pse mijëvjeçarët janë në kulmin e tyre seksual ose rreth tyre, disa duket se kanë “përjashtuar” sportin e quajtur seks.

Referencat bëhen nga çifte që janë të martuar ose në lidhje afatgjata.

Disa statistika të fundit thonë: Një studim i vitit 2021 me të rriturit e moshës 18 deri në 45 vjeç në të gjithë SHBA, i kryer nga Instituti Kinsey i Universitetit të Indianës dhe shitësi i seksit Lovehoney, zbuloi se midis të rriturve të martuar, mijëvjeçarët kishin më shumë gjasa të “raportonin probleme me dëshirën seksuale në të kaluarën.”

“Kur njëri ose të dy partnerët në një martesë përjetojnë një rënie të dëshirës për seks, shpeshtësia seksuale zakonisht zvogëlohet – dhe humbja e dëshirës është një nga arsyet më të mëdha pse martesat bëhen pa seks në radhë të parë,” thotë Justin Lehmiller, studiues në Instituti Kinsey.