Southgate zbardh listën e Anglisë për ‘Gjermania 2024’

Përzgjedhësi i Kombëtares së Anglisë, Gareth Southgate të martën ka zbardhur listën e gjerë të futbollistëve për Evropianin ‘Gjermania 2024’.

EURO 2024 starton me 14 qershor dhe përfundon me 14 korrik.

Strategu anglez ka ftuar plotë 33 futbollistë në listën preliminare për Euro 2024.

Yjet si Harry Kane, Jude Bellingham, Bukayo Saka, Phil Foden dhe Kyle Walker janë pjesë e listës së ‘Tre Luanëve’, skuadër kjo që është në mesin e kombëtareve favorite për Evropianin që po vjen.

Southgate sipas medieve britanike, listën zyrtare me 26 futbollistë do ta publikoj me 8 qershor.

Ja lista e plotë e Anglisë

Go to TOP