Sigal Prishtina në finale të Ligës Ballkanike

Sigal Prishtina është finalistja e parë e Ligës Ballkanike. Prishtinasit në gjysmëfinale kanë mundur Lovcen me rezultat 89:69 në Final 4, që po zhvillohet në Qipro.

Skuadra prishtinase ishte më e mirë pothuajse gjatë tërë takimit, ku çerekun e parë e fitoi 25:14, derisa në pushim shkoi me shifrat 47:31.

Bardhekaltrit në periudhën e dytë ruajtën epërsinë, për të triumfuar në fund me 20 pikë dallim, 89:69. Te kryeqytetasit u dalluan Donovan Smith me 14 pikë, Shaheed Davis me 12, Henrik Shirko me 11 dhe Donte Clark me 10 pikë.

Në finale, Prishtina do të përballet me fituesin e ndeshjes PAYBL AEL Limassol-Peja, që ka filluar nga ora 19:30. /Kosova.info/

Go to TOP