Kombëtare

Shqiptarët me gomone në Angli, ambasadori britanik takon Gledis Nanon: Të vendosur t’i ndalojmë

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Shqipëri, Alastair King-Smith ka zhvilluar një takim me drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Gledis Nano.

Përmes një njoftimi për mediat, ambasada britanike njofton se dy zyrtarët ranë dakord për të vepruar sa më shpejt në përgjigje të kriminelëve që po shfrytëzojnë të rinjtë shqiptarë që po udhëtojnë drejt Mbretërisë së Bashkuar në mënyrë të paligjshme.

“Shprehëm vendosmërinë e përbashkët për të ndaluar fluksin e emigrantëve të paligjshëm drejt Mbretërisë së Bashkuar dhe Evropës.

Diskutuam realitetin që i pret të gjithë ata që mbërrijnë në brigjet e Mbretërisë së Bashkuar. Emigrantët e paligjshëm nuk mund të sigurojnë punë të ligjshme. Së shpejti do të kthehen në Shqipëri dhe nuk do të jenë në gjendje të udhëtojnë kurrë më në Mbretërinë e Bashkuar.

Të gjithë ata persona dhe familjarët e tyre që mund të jenë të tunduar të udhëtojnë drejt Britanisë nuk duhet të bien pre e propagandës së krimit”, tha ambasadori Alastair King-Smith. 

Shfaq më shumë
Back to top button
escort mersin - izmir escort