Shkodran Mustafi mbyll karrierën si futbollist, por mbetet në futboll

Mbrojtësi shqiptar Shkodran Mustafi është pensionuar nga futbolli aktiv.

Ish-futbollisti i disa skuadrave të mëdha në Evropë (Sampdoria, Valencia, Arsenal, Schalke dhe Levante), dhe ish-kampioni i botës me Gjermaninë në vitin 2014, do të largohet nga loja aktive, por jo edhe nga futbolli.

32-vjeçari do të nisë një aventurë të re si ndihmës trajner i Gjermanisë të moshave deri në 17 vjeç.

“Kam shumë dëshirë që të punoj me të rinjtë pasi dua që të kaloj atë çfarë kam mësuar në fushë”, ka thënë Mustafi.

Go to TOP