Shirat e dendur shkaktojnë rrëshqitje dheu në Nepal, 11 të vdekur

Shirat e dendur shkaktuan rrëshqitje dheu dhe përmbytje të shpejta, duke lënë të paktën 11 persona të vdekur në 36 orët e fundit në Nepal , thanë zyrtarët të dielën.

Tetë persona u zhdukën nga rrëshqitjet e dheut, ndërsa 12 të tjerë u lënduan dhe po trajtohen në spitale, tha zëdhënësi i policisë Dan Bahadur Karki.

“Punëtorët e shpëtimit po përpiqen të pastrojnë rrëshqitjet e dheut dhe të hapin rrugët”, tha Karki për Reuters, duke shtuar se pajisje të rënda po përdoren për të pastruar mbeturinat.

Go to TOP