Roma mposht Torinon me tre golat e Dybala

Roma ka arritur fitore kundër Torinos në një ndeshje të zhvilluar në “Stadio Olimpico”.

Ndeshja e Javës së 26-të të Serie A është mbyllur me rezultat 2-1. 

Dybala, që ka qenë në një formë të shkëlqyeshme, ka realizuar tre gola për Romën, duke shënuar në minutat e 42-të, 57-të dhe 69-të. Në anën tjetër, për Torinon, Zapata ka realizuar një gol në minutën e 24-të, ndërsa Huijsen ka realizuar një autogol në minutën e 79-të.

Me këtë fitore, Roma gjendet në vendin e gjashtë të tabelës, kurse Torino gjendet në vendin e dhjetë. Ndërkohë, Inter vazhdon të kryesojë tabelën e Serie A.

Go to TOP