Rihanna është miliardere por performoi në dasmën e djalit të njeriut më të pasur në Indi – mësohet shuma e parave që mori për këtë koncert

Pas një pauze disa vjeçare, Rihanna iu rikthye “skenës” duke realizuar një koncert privat në dasmën e djalit të njeriut më të pasur në Indi.

Këngëtarja e njohur nga Barbados u pagua për këtë performancë 6.3 milionë dollarë, siç raporton DailyMail.

Tani në rrjetet sociale, kanë qarkulluar video të shumta të cilat tregonin performancën e saj të realizuar në dasmën e djalit të miliarderit indian.

e ngjyrë të gjelbër, ku dukej tejet elegante.

Përdorues të shumtë në rrjetet sociale kishin reaguar për performancën e saj në këtë dasmë, për të cilën thanë se asaj nuk ia ndiente fare të jepte maksimumin.

Rihanna jo vetëm se është një artiste e pa-zëvendësuar, por është gjithashtu themeluese e brendit “Fenty” dhe pasuria e saj sipas Forbes është 1.4 miliard dollarë.

Kështu, Mukesh Ambani, biznesmeni indian që martoi djalin ka një pasuri neto prej 114 miliardë dollarësh.

Go to TOP