Real-Barça, kjo është deklarata e Lewandowskit

Sulmuesi i Barcelonës, Robert Lewandowski, mendon se euforia e fitores së Real Madridit kundër Manchester City-t, mund të jetë ndikojë negativisht në formën e madrilenëve.

Real Madrid dhe Barcelona do të ndeshen sonte në ‘Bernabue’ në ndeshjen më të madh në elitën e futbollit spanjoll.

“Euforia nga kualifikimi kundër Manchester Cityt mund të bëjë që Real Madridi të dalë mendërisht jashtë formës në ‘El Clasico’”, ka thënë Lewandowski për mediat spanjolle.

Kujtojmë se ‘Los Blancos’ aktualisht ndodhen në vendin e parë më tetë pikë më shumë së Barcelona.

‘El Clasico’ mes Realit dhe Barçës fillon në orën 21:00.

Go to TOP