Prvi poraz Intera, Džeko izviždan

TwitterInter je poražen na Olimpicu od Lazija (3:1) u utakmici osmog kola italijanske Serie A, a ovo je bio prvi poraz Nerazzurra ove sezone u domaćem prvenstvu.

Edin Džeko je imao priliku već u drugoj minuti, ali je šutirao glavom preko gola. Elseid Hysaj je u 11. minuti napravio penal, a siguran sa bijele tačke za vodstvo Nerazzurra bio je Ivan Perišić. Lazio je zaprijetio preko Tome Bašića u 24. minuti.

U finišu prvog dijela bilo je šansi na obje strane, ali rezultat se nije mijenjao. U 63. minuti dosuđen je novi penal, a ovaj put za rimski klub. Rukom je igrao Alessandro Bastoni. Ciro Immobile je izveo penal i poravnao na 1:1.

Džeko je igrao do 76. minute kada ga je zamijenio Lautaro Martinez. Tokom izlaska Dijamant je ispraćen salvama zvižduka od strane navijača Lazija, kod kojih nije omiljen još od vremena kada je nosio dres gradskog rivala Rome…

Argentinac je nedugo nakon ulaska imao šansu, no sjajno je odbranio Pepe Reina. Na drugoj strani Felipe Anderson je iskoristio svoju šansu i pogodio za 2:1.

Inter u nastavku nije mogao doći do izjednačujućeg pogotka. Bio ne nervozan finiš i pokazano je dosta žutih kartona, a u sudijskoj nadoknadi Milinković-Savić je pogodio za konačnih 3:1.