Përfundojnë baras Prishtina – Ballkani dhe Malisheva – Drita

Prishtina dhe Ballkani kanë përfunduar me barazim në Javën e Njëzet e Shtatë të Superligës së Kosovës në futboll. Po ashtu, edhe Malisheva dhe Drita janë ndarë baras.

Ndërsa në ndeshjen e zhvilluar në Lipjan mes klubit me më së shumti histori në futbollin kosovar dhe dhe kampionit në fuqi nuk ka pasur gola, në Malishevë, në stadiumin “Liman Gegaj”, të dy skuadrat kanë gjetur rrjetën, duke përfunduar ndeshjen me rezultatin 1-1.

Huruglica ka sjellë epërsinë për Dritën në minutën e njëzet e tretë, pas një gabimi në mbrojtjen e vendasve, ndërsa Altin Aliu ishte ai që në minutën e njëzet e tretë e ka barazuar rezultatin me një goditje të fuqishme nga jashtë zonës.

Në tabelën e Superligës së Kosovës, ku Ballkani drejton, Drita ndodhet në vendin e tretë, Malisheva në vendin e katërt, ndërsa Prishtina zë vendin e pestë.

Standings provided by Sofascore
Go to TOP