Pas Osmanit, Kurti e pret në takim zyrtaren e lartë amerikane

Kryeministri Albin Kurti ka pritur në takim Zëvendësndihmës Sekretaren e Departamentit të Shtetit nga byroja për Demokraci, të Drejta të Njeriut dhe Punë, Nicole Chulick, e cila ishte e shoqëruar nga ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier.

Zëvendës Ndihmësja Sekretarja e Departamentit të Shtetit nga byroja për Demokraci, të Drejta të Njeriut dhe Punë, Nicole Chulick po qëndron për vizitë në Kosovë.

Ajo më herët ka takuar edhe presidenten Vjosa Osmani.

Go to TOP