Olympiacosi fiton Ligën e Konferencës, mposht Fiorentinën

Skuadra greke Olympiacos është fituese e Ligës së Konferencës pasi mundi Fiorentinën, me rezultat 1-0 të mërkurën në “OPAP Arena” të Athinës.

Dueli mes skuadrës greke dhe italiane, ka dhënë një sfidë të jetë interesante anipse koha e rregullt u mbyll pa gola.

Sfidë dramatike është zhvilluar edhe në lojën shtesë. Grekët e Olympiacosi bën presion më të madhe drejt portës së skuadrës nga Firenca.

Ishte El Kaabi (116’), i cili shënoi golin e vetëm dhe të fitores për skuadrën greke, e cila në fund festojë trofeun e Ligës së Konferencës.

Go to TOP