Bota

“Nuk do të dorëzohemi”: Sllovjansku përgatitet për ofensivën ruse

Qyteti i Sllovjanskut në rajonin e Donjeckut, në Ukrainë, po përgatitet për një ofensivë të madhe nga forcat ruse.

Njësitet e mbrojtjes territoriale të Ukrainës po e mbrojnë Sllovjanskun dhe fshatrat e afërta. Banorët vendës janë këshilluar të evakuohen, por shumë prej tyre po refuzojnë të largohen nga qyteti, pavarësisht bombardimeve ruse dhe kushteve gjithnjë e më të vështira të jetesës.

Shfaq më shumë
Back to top button
escort mersin - izmir escort