Kosova

MPJD refuzon kërkesën e Petkoviqit për vizitë në Kosovën

Ministria e Punëve të Jashtme ia ka ndaluar hyrjen në Kosovë drejtorit të së ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë serbe, Petar Petkoviq.

Refuzimin e kërkesës për vizitë dy ditore në Kosovë, e kanë bërë të ditur për KosovaPress edhe nga Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporë (MPJD).

“MPJD-ja nuk e ka aprovuar kërkesën e zyrtarit serb Petar Petkoviq për të vizituar Kosovën në datat 2-3 dhjetor 2021”, thuhet në përgjigjen e MPJD-së.

Kujtojmë se më 27 nëntor, Serbia ka refuzuar kërkesën për vizitë në Luginën e Preshevës të katër ministrave të Qeverisë Kurti, të cilët donin të vizitonin shqiptarët atje për nder të festës kombëtare të 28 Nëntorit.

Shfaq më shumë
Back to top button
escort mersin - izmir escort