Moti në Shqipëri me vranësira e shi

Në Shqipëri moti sot do të jetë me vranësira të dendura, reshje shiu në jug pasdite.

Era do të fryjë me drejtim juglindje me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5-1,0 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

– Zonat malore     4/14°C

– Zonat e ulëta       8/20°C

– Zonat bregdetare 12/19°C

Go to TOP