Milan barazon me barazon në fund ndaj Sassuolo 

Milan ka kthyer një ndeshje të humbur të dielën me Sassuolo.

Përballje e vlefshme për Javën e tridhjetë e dytë të Serie A e zhvilluar në stadiumin “Mapei” ka përfunduar me rezultat 3-3. 

Milani nuk e ka nisur mirë, duke u gjetur në disavantazh me rezultatin 2-0 pas golave të shënuar nga Pinamonti në minutën e katërt dhe Lauriente në minutën e dhjetë. Megjithatë, skuadra e drejtuar nga Stefano Pioli ka treguar karakter dhe e ka ngushtuar rezultatin me golin e Leaos në minutën e njëzet.

Edhe pse vendasit janë rikthyer sërish në avantazh me golin e dytë të Lauriente në minutën e pesëdhjetë e tre, Milan nuk është dorëzuar. Skuadra ka reaguar duke shënuar dy gola, fillimisht me Jovic në minutën e pesëdhjetë e nëntë dhe pastaj me Okafor në minutën e tetëdhjetë e katër, duke barazuar rezultatin në 3-3.

Në tabelën e klasifikimit të Serie A të kryesuar nga Inter, Milan vazhdon të qëndrojë në pozitën e dytë, dërsa Sassuolo mbetet në vendin e tetëmbëdhjetë. 

Go to TOP