Bota

Lëkundje të forta tërmeti në Greqi

Në orët e para të mëngjesit të së enjtes në Zakynthos të Greqisë janë ndjerë lëkundje të forta tërmeti

Ttërmeti ka qenë i një magnitude 5.2 të shkallës rihter dhe është ndjerë shumë rreth orës 02:00.

Sizmologët kanë treguar se lëkundjet kanë pasur një thellësi prej 9 km dhe ka alarmuar banorët e qyteteve përreth./t.ch