Kosova ia bën përhajr fitores së parë në FIBA 3×3 Europe Cup, mposht Armeninë

Kosova ka shënuar fitoren e parë në FIBA 3×3 Europe Cup, ku për herë të parë po zhvillohet në vendin tonë.

Dardanët triumfuan ndaj Armenisë me rezultat 21:12.

Atik Koshi shënoi dhjetë pikë te Dardanët, Ardit Pepaj shtoi pesë, Kujtim Ujkani dhe Burim Zekiqi nga tri.

Kosova te meshkujt e mbylli Grupin B me një fitore e tri humbje.

Nga ora 16:00 do të zhvillohet faza çerekfinale, gjysmëfinale dhe ajo finale, në të dyja konkurrencat.

Go to TOP