“Dashuria nuk është vetëm për të rinjtë”, veterani 100 – vjeçar martohet me nusen 96 vjeçe

Një veteran 100-vjeçar amerikan i Luftës së Dytë Botërore dhe nusja e tij 96 vjeçe kanë marrë pjesë në një banket shtetëror për nder të presidentit Joe Biden në Pallatin Elysee në Paris.

Harold Terens dhe gruaja e tij e re Jeanne, u martuan këtë të shtunën, shkruan BBC.

Ai është shprehur se dashuria nuk është vetë për të rinjtë.

Go to TOP