Kosova.info

Japonia mirëpret kombëtaren japoneze (FOTO)

Kombëtarja japoneze është pritur nga mijëra tifozë japonez në aeroport, posa kombëtarja zbarkoi në vendlindje.

Japonia ka shkuar në shtëpi ballëlartë, përkundër disa kombëtareve me renome.

Japonezët arritën fitore mbresëlënëse, duke mposhtur disa nga kombëtaret më të forta në botë, siç janë Gjermania dhe Spanja.

Në fazën e eliminimeve direkte, ata u ndalën nga Kroacia, madje edhe aty duke i shkaktuar goxha problemeve kroatëve, me fituesi që u përcaktuar vetëm pas ekzekutimit të penalltive.

Japonezët, në krahasim me lojën e hapur, u treguan më të dobët në penallti, duke humbur me rezultat 3-1. /Klankosova.tv/

escort mersin - izmir escort