Italija savladala Vels, Švajcarska bolja od Turske

U posljednjem kolu skupine A Europskog nogometnog prvenstva Italija je u Rimu pobijedila Wales 1:0, dok je u drugom susretu u Bakuu Švicarska bila bolja od Turske 3:1. Italija je s maksimalnih 9 bodova osvojila prvo mjesto u skupini, dok su Velšani drugi s 4 boda, koliko ima i treća Švicarska, ali uz slabiju gol-razliku.

Italija i Wales izborili su plasman u osminu finala, dok Švicarska čeka rasplet u ostalim skupinama kako bi vidjela hoće li biti među četiri trećeplasirane reprezentacije koje će se plasirati u nokaut fazu EURA.

Turska je s tri poraza završila svoj nastup.

Iako je talijanski izbornik Roberto Mancini napravio osam izmjena u odnosu na prethodno utakmicu Talijani su ponovno odigrali odlično i do treće pobjede u isto toliko utakmica došli su zahvaljujući pogotku Mattea Pessine u 39. minuti.

Talijanima je pomoglo i to što je Wales veći dio drugog poluvremena odigrao s igračem manje nakon što je u 55. minuti, nakon grubog starta na Federicu Bernardeschiju, Ethan Ampadu dobio izravan crveni karton.

Švicarska je u Bakuu svladala Tursku rezultatom 3:1 pogocima Seferovića i Shaqirija, koji je bio dvostruk strijelac, ali im je to bilo dovoljno samo za treće mjesto. Izabranicima Vladimira Petkovića presudio je uvjerljiv poraz 3:0 u drugom kolu od Italije.