Irkenc Hyka publikon këngën e re “Syni”

Këngëtari i njohur nga Shqipëria, Irkenc Hyka, ka sjell së fundmi projektin e ri muzikor.

“Syni” mban titullin kënga, të cilën e ka kompletuar edhe nga ana vizuale.

Ai vjen me një paraqitje të mahnitshme në klipin veror, i cili tani ndodhet edhe në YouTube.

Tekstin e ka shkruar Petro Xhori bashkë me Lorenc Hasramën me vijë melodike të kompletuar nga Anxhelo Koci.

Për ‘beat’ u kujdes Alandy dhe i gjithë projekti u kompletua në studion e ‘Unix’.

Videoklipi vlen të ceket se iu besua produksionit, Max Production.

Irkenci shquhet për hitet që ka realizuar ndër vitesh, e që shpeh janë bërë edhe virale nëpër rrjet.

Go to TOP