Driver Booster - Download Free for Windows 11, 10, 8, 7

Driver Booster: Free updater for Windows 11/10. Renew drivers for graphics, USB, audio, screen, network, printer, and mouse efficiently.!
Get it now for FREE !

Driver Booster Driver Booster Download

Interi regjistron fitoren e pestë radhazi, mposht edhe Empolin

Interi ka regjistruar edhe fitoren e pestë radhazi në Serie A, duke vazhduar të jetë skuadra e vetme me pikë të plota deri më tani.

Skuadra e drejtuar nga Simone Inzaghi fitoi sot në udhëtim ndaj Empolit, në ndeshjen e vlefshme për javën e pestë në elitën e futbollit italian.

Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Carlo Castellani” përfundoi me fitoren minimale të mysafirëve 0:1.

Golin e fitores dhe të tri pikëve për “Nerazzurrët” e shënoi Federico Dimarco, në minutën e 51-të.

Vlen të theksohet se te Empoli ishin tre futbollistë shqiptarë në formacionin e titullarëve. Portieri Etrit Berisha kompletoi edhe një paraqitje të tërë, mbrojtësi Ardian Ismajli luajti për 51 minuta dhe u largua shkaku i një lëndimi, derisa sulmuesi Stivi Shpendi qëndroi në fushë për 79 minuta.

Interi pas kësaj fitore ka 15 pikë dhe vazhdon kryesimin në tabelë, ndërsa Empoli mbetet në pozitën e fundit (20) dhe ende me zero pikë. 

Go to TOP